a zas ty narozeniny

22. října 2012 v 18:45 | Bella
Čekají mne narozeniny. Poprvé po dlouhý době se na ně těším aníž bych věděla proč.
Jako náctiletý puberťák jsem chtěla mít už 18 za sebou abych si mohla užívat dospělosti. Můj otec se mi pořád smál, že po osmnáctich narozeninách to půjde rychle a ani si nebudu uvědomovat, které narozeniny už vlastně slavím. Ted mám před sebou 28 narozeniny. Cítím se různě, na jednu stranu příliš stará, že už mi je 28, jsem svobodná, bezdětná a v životě jsem ještě nic nedokázala, a na druhou stranu pořád tak praštěná jako v 16tich, s určitými ideály co mne ještě v životě čeká a nemine. Pomalu, ale jistě mi život uniká mezi prsty. Moje mamka v mém věku už měla mne. Většina žen v mém věku už má děti, rodinu. Já na dítě nemám ani pomyšlení...ne že bych byla kariéristka, ani ne proto že bych děti nesnášela a bála se jich, i když se na to popravdě vymlouvám...Rozpačitý
Přemýšlím jestli to není tím co mne všechno v minulosti potkalo, a já se bráním citům vůči chlapům. I když doma jednoho mám, není to takové jak by to mělo být. Nemám potřebu zakládat rodinu, potomky...ani na to nemám náladu.
Co když jsem zablokovaná sama sebou a nechci si připustit, že by mne mohl někdo tak milovat aby mi neublížil. Co když už já nechci milovat a být milovaná? Samota mi nevadí, jsem s ní smířená. Možná mi i víc vyhovuje. Například minule, když jsem šla z práce.
Když jsem vylezla z metra a úplně sama jsem šla po cestě domů, náhle se mi na tváři objevil nenucený úsměv. Byl tak přirozený a úpřimný až jsem se ho zděsila.
Je podzim. Lístí na zemi zabarvuje jinak fádné chodníky, pochmurné počasí, tma a vlhko, které se vám vpíjí do oblečení...byla to příjemná procházka po cestě domů. No, to moje myšlenky měli volný prostor k vytváření, pretváření...
Kdy dospěju do toho věku, že se budu oblékat podle norem mého stáří? Bude to vůbec někdy? Nemám pouze já ty představy jak má člověk vypadat ve svém věku? Jsou přece nejaké normy podle kterých se lidi řídí, ne?
Jsou hranice od kdy, do kdy by se měli děti chovat jako děti a kdy mají dospělí opravdu dospět?! Jak se mají oblékat ženy po třicítce? Kdo mi odpoví na mé otázky jinou větou: "Jsi tak stará na kolik se cítíš!"
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama