Záhada ztraceného křesla

14. ledna 2013 v 12:33 | Bella
Ted mám práci v trafice, která sídlí (já tomu říkám ostrůvek) spolu s dalšíma obchody v metru.
Samozřejmě se všichni známe a snažíme se spolu vycházet. Máme společné toalety a chodbu na které by jste mohli ledacos najít. Od počátku co si já pamatuji, tam byli dvě rozkládací křesla. Takové ty jak nosí rybáři, prej docela drahý, ale nikdo nevědel komu patří a tak se překládali z jednoho místa na druhé až si jedno křeslo našlo oblibu u Tomáše, který mu dělal společnost počas jeho nechutnýho a častýho zlozvyku - kouření.Nerozhodný
My jsme docela vtipný kolektiv, když se nám chce a tak nebylo překvapení, že se tady pouštěli hlášky, kdo si ty křesla vezme domů, komu by se hodili.
Verča pronesla: "Když se je nevzmeš ty Tome, vezmu si je já!"
A shoda okolností nebo osud...co já vím jak to nazvat, Tomáš se stěhoval do nové garsonky. A koukejte jaká náhoda, že zrovna teď zmizelo jedno křeslo z chodby. No, nenapadlo by vás to samé? Nás teda ano. Začala s tím moje kolegyně: "No Tomáši, ses mohl alespon zeptat?! Ted tam to druhé křeslo bude tak opuštěné a osamocené."
Tomáš s ní hrál tu hru:"No víš jak, jsem teď platil kauci, plyn na nábytek mi nezbylo!"
A pokračovalo to na druhý den mou maličkostí: "Tak co Tome? Už zařizuješ garsonku? Křeslo máš, šetří ti místo, vid...rozkládací se hodí, ale měl by sis vzít i to druhé pro hosty!"
Náš Tomík se smál a v tý hře pokračoval už trošku uraženě:"No jistě, jsem takový chudáček, že nemám na křeslo, vždyt se mi tam ani nevejde! Určitě jsi ho vzala ty a ted to svaluješ na mne!"
Já jsem se jenom smála. Opravdu bylo jedno kdo si vzal to křeslo, ale každopádně tím vyvolal dobrou debatu kde se křeslo podělo.
Já coby chytrá horákyně jsem si chtěla z nich udělat srandu když jsem viděla jak se to tam řeší a udělat na ně past. Byl víkend, byla jsem tam sama a tak jsem schovala to druhé křeslo do herny, která je mimochodem mimo provoz, ale je otevřená, s tím, že rozpoutám další vlnu dohadů a vtipů.
V neděli se Tomáš zastavil v práci aby si připravil věci na pondělí. S hrůzou v očích ke mne přišel:" Kde je to druhý křeslo?!?"
A jelikož neumím moc dobře lhát jsem se začala smát a vychrlila ze sebe, že jsem si z něj chtěla udělat srandu. Tomáš se moc nesmál, ale navrhnul abych ho tam ještě nechala, že v tom budeme pokračovat a vrátime Věře to, že ho obvinila. No jako co vám budu vykládat. Babinec jak se patří a jeden chlap v něm se ztratí a řekla bych, že je ještě horší než ženská. Já pak měla dva dny volna a když jsem přišla do práce, hned se ke mne Věra vplížila:"Hele, nevíš kam zmizelo to druhý křeslo?"
Jenom jsem se usmála, zakroutila hlavou na znak nevědomosti a dělala dál svou práci. Jí to, ale bylo podezřivé a bádala dál. Pod tíhou otázek a spekulací jsem se jako správný špion vzdala a řekla, že je v herně. Věra tam šla a řvala na mne: "tady žádný křeslo není"
"Ach" vzdechla jsem a s otráveným ksichtem jsem jí to šla ukázat. Otevřela jsem dveře a hopla, žádné křeslo. Zavřela jsem dveře, pro jistotu zamrkala, někdy se mi totiž stává, že se mi zahmlí kontaktní čočky a otevřela je po druhé. K mému zděšení tam křeslo opravdu nebylo!
Byla to docela trapná situace, teda já jsem se cítila trapně jelikož jsem docela paranoidní, domýšlivá a vztahovačná. Zastyděla jsem se jakoby jsem to křeslo vzala já a poslušně a v tichosti odklusala k sobě do krámku. Dlouho netrvalo a ve dveřích stál Tomáš a smál se mi, že jsem ho vzala, že jsem byla jediná kdo věděl kde je. Samozřejmě jsem se hájila co mi hlasivky stačili:"já jsem ho nevzala! To tys ho vzal! Ty jsi věděl kde je tak mne neštvi!"
Tomáš se jen smál, že on ho nevzal, ale ať si vyzkouším jaké je to když ze mne někdo dělá zloděje. No, měl pravdu, bylo to nepříjemné protože vím, že jsem ho nevzala a vím jak to vypadá přede všema. Doteď se neví kdo je vzal, ale já to už ani řešit nebudu...ostudy jsem měla už dost....
 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama